/ Модуль "Продукт і маркетинг"
Продукт і маркетинг
Ти вже знаєш, що робити з бізнес-ідеєю, вмієш аналізувати болі й потреби свого клієнта/-ки та маєш начерки бізнес-плану. Але щоб створити унікальний та потрібний продукт — маєш розібратися з інструментами маркетингу. Про них ти й дізнаєшся у відео.
Що таке маркетинг та за що він відповідає?
Як зрозуміти, для кого твоя ідея? Сегментація ЦА
Усі ідеї можуть стати продуктами. Але як зрозуміти, чи потрібен твій продукт світові? Визначити своїх споживача/-ку, тобто цільову аудиторію. Переглядай відео і дізнавайся, як це зробити правильно.
Як знайти свою нішу на ринку?
Ти вже вмієш сегментувати й аналізувати потенційних клієнтів. Але як зрозуміти, що твій продукт ще не зробили до тебе? І взагалі — що він комусь потрібен? На ці та інші запитання відповідаємо в цьому відео.
Як зробити так, щоб про твій проєкт дізналися? Три «М» у маркетингу
«Увага потенційного клієнта — обмежена», — це перше правило маркетингу. Коли намагаєшся привернути чиюсь увагу, пам'ятай: з тобою конкурує решта світу. Як зробити так, щоб про твій проєкт дізналися, з'ясуєш у цьому відео.
Інтернет-маркетинг: що це і навіщо?
Коли ти востаннє шукав/-ла інформацію в газетах або журналах? Не пригадуєш? Так-так, бо друковані видання замінює інтернет. Саме тому важливо навчитися грамотного цифрового маркетингу. Так твій товар зможуть спочатку знайти, а потім — купити. Детальніше про це — у відео!
Майбутнє маркетингу. Трендвотчинг та футурологія
Гадати на кавовій гущі, чарівній кулі чи інших штуках, щоб спрогнозувати майбутнє компанії — неефективно. Натомість ти можеш спробувати трендвотчинг. Хочеш з'ясувати, як він допоможе тобі адаптувати маркетингову стратегію? Переглядай відео й дізнавайся!
Як створити сервісну стратегію компанії?
Якісний клієнтський сервіс — це один із найважливіших показників, від якого залежить успіх бізнесу. Як правильно побудувати сервісну стратегію — довідаєшся з відео.
Особистий бренд: що це і навіщо?
У світі тисячі відомих особистих брендів. Це і зірки Голлівуду, і бізнесмени. Річард Бренсон, Ілон Маск, Марк Цукерберґ, Стів Джобс збудували свої корпорації не лише на грамотних бізнес-процесах, але й на особистому бренді. Час його створити і тобі! Про те, як це зробити, — дізнаєшся у цьому відео.
Як зробити так, щоб твій проєкт запам'ятався й відрізнявся від інших?
Ти точно відрізняєш Coca-Cola від Fanta, а Nike — від Adidas. Що треба, аби і твій продукт вирізняли серед інших товарів на полицях супермаркетів? Як навчитися бути на «ти» з брендингом — дізнаєшся у цьому відео.
 • 1. Обери НЕПРАВИЛЬНЕ визначення маркетингу:

  2. Унікальна формула для кожного бізнесу, в основі якої розуміння своєї місії, свого місця на масштабнішому ринку порівняно з конкурентами, а також потенційного клієнта, — це:

  3. Про який елемент несвідомого маркетингу йдеться: «Щойно ти переступиш поріг автосалону, продавець має єдину мету: переконати тебе сісти за кермо для тест-драйву»?


  4. Люди, які можуть стати потенційними покупцями чи споживачами товару або послуги за умови, що вони зацікавлені в продукті та спроможні його купити, — це:
  5. Обери можливі способи сегментувати аудиторію:


  6. Обери можливі способи сегментувати аудиторію:  7. Стан ринку, на якому кількість запитуваного товару за конкретною ціною дорівнює кількості пропонованого товару за тією самою ціною, — це:


  8. Обери головну перевагу наявної конкуренції на ринку:

  9. Навіщо проводити SWOT-аналіз при дослідженні потенційного ринку?

  10. Діяльність, спрямована на те, щоб вирізнити свій бізнес серед інших (зробити його унікальним), — це:

  11. Обери елементи, які мають бути обов’язково розкритті в позиціюванні:


  12. Обери правильні твердження щодо брендингу:

  13. Яку помилку зробив молодий підприємець, сповістивши про концерт відомої групи в місцевій газеті?

  14. Обери складники моделі «3М»:
  15. Де допущено помилку в стратегії «3М» маркетингового плану МОБІЛБАНК?
  Market: цифрова, розумна, прогресивна молодь
  Media: живі зустрічі, онлайн-консультування, новини в журналах
  Message: «Перший в Україні mobile-only банк для прогресивної молоді з вигідними умовами щодо кредитів, кешбеків та зручним додатком» + відсутність формальностей, проста мова, гумор

  16. За допомогою якого інструменту з усіх користувачів інтернету можна виділити цільову аудиторію за певними критеріями: місцем проживання, віком, статевою належністю чи інтересами?

  17. Обери переваги використання соціальних мереж як інструментів інтернет-маркетингу:


  18. Ситуація, коли користувач читає статтю на тему відпочинку в Карпатах і попутно переглядає рекламні пропозиції про оренду житла для відпочинку в горах, — це:

  19. Практика регулярного відстеження трендів, що охоплює оцінку і прогнозування бізнес-факторів (попиту, пропозиції), — це:

  20. Обери ефективні поради з пошуку й аналізу трендів:


  21. Сервіс, який аналізує зміни попиту на конкретний продукт або будь-яку ключову фразу у потрібний часовий проміжок, — це:


  22. Обери ХИБНЕ твердження:


  23. Будь-яка взаємодія, яка може вплинути на те, як клієнт сприймає твій продукт, бренд, бізнес або сервіс, — це:


  24. Щоб зафіксувати, які етапи проходить клієнт, що він робить, як почувається, що викликає роздратування, а що, навпаки, створює хороше враження під час придбання товару, потрібно:

  25. Обери ЗАЙВИЙ елемент особистого бренду:

  26. Обери ПРАВИЛЬНУ пораду для створення особистого бренду:

  27. Про що йдеться? Це те, завдяки чому клієнти тобі довіряють, а отже, вірять і в якість твого продукту або послуг, в те, що всі обіцянки будуть виконані. Складно заслужити та дуже просто втратити.