/ Модуль "Ідея"
Ідея
Бізнес — справа дорослих! Ти не зможеш! Спочатку закінчуй школу, а потім — університет! А взагалі краще відмовся від цього. Теж таке чув/-ла? Щоб зрозуміти, чи варто тобі думати про власний бізнес, переглянь це відео.
Що таке підприємництво і навіщо його вчитися?
Чи є ідеальний час для того, щоб стати підприємцями?
Коли той ідеальний час, щоб почати свою справу? 25, 35 років? Гарленд Сандерс, засновник KFC, наприклад, почав свій бізнес у 65. А Рей Крок, який заснував McDonalds, — у 52 роки. Може, тобі зарано про це думати? Вагаєшся з відповідями на запитання? Переглядай відео і розбирайся!
Ідею для бізнесу люди виношують роками, правда? Або їх фіксують у детальних бізнес-планах? Чи ні? Звідки беруться ідеї і як дізнатися, чи твоя ідея дійсно вартісна, — у цьому відео.
Як згенерувати й зафіксувати ідею?
Прототипування та тестування ідей
Маєш класну ідею? Мерщій вкладай всі гроші світу в розроблення повнофункціонального продукту (ні). За концепцією «ощадливого стартапу» (lean startup), краще спершу знайти відповідь на запитання «чи потрібен цей продукт користувачам?». Для цього маєш навчитися робити прототипи та тестувати їх. Не знаєш як? Переглядай це відео і дізнавайся!
Як створити цінність для клієнтів?
Завдання підприємця/-иці — визначити, чого бракує людям, і знайти спосіб їм це надати. Це «щось» і є цінністю, без якої хороший бізнес не може існувати. Як її визначити — з'ясовуй із цим відео.
Як скласти бізнес-план ідеї за 30 хвилин?
Думаєш, що класний бізнес-план — це тека документів на сотні сторінок із купою колонок і докладних приміток? Такі теж є, але у відео ми розповідаємо про бізнес-план, який складається з 6 основних блоків: його можна створити за 30 хвилин. Не віриш? А ми перевіримо :)
 • 1. З чого може виникнути ідея створення продукту?
  2. Які є методи дизайн-мислення?
  3. В якому методі формування ідей закладена думка про те, що в кожній людині поєднані три ролі: «Мрійник», «Реаліст» та «Критик»?
  4. Швидка чорнова версія майбутнього продукту — це:
  5. Перші прототипи варто робити швидко та дешево, щоб не витратити ресурси команди даремно, якщо ідея виявиться неробочою.  6. Який сенс методу Product Box?
  7. Розуміння користі, яку покупець отримує від продукту — це:
  8. Ти хочеш розробити нові ціннісні пропозиції для клієнтів свого бізнесу. Що треба розуміти насамперед?
  9. Після того як ти зрозумієш завдання, проблеми та вигоди клієнта, можна перейти до:
  10. Документ, у якому міститься перелік характеристик, деталей та нюансів твого бізнесу — це:
  11. Навіщо потрібно створювати ціннісну пропозицію бізнесу?
  12. «Як твоя компанія буде заробляти гроші?» — відповідь на це запитання дасть тобі розуміння:
  13. В основі якої техніки формування ідей закладений перелік запитань, на які варто відповідати поступово, щоб знайти потенційне розв’язання проблеми?
  14. При розробленні прототипу продукту, що має бути орієнтиром?
  15. Розрізняють такі види завдань клієнтів:
  16. Елементами бізнес-плану є: